Příští týden společnosti Xiaomi představí mnohé novinky. Všechny oznámené produkty budou patřit k top modelem a přinesou tu nejlepší výbavu, ale jeden z nich je specifický. I když v produkci inteligentních hodinek Xiaomi není nováček, příchozí Mi hlídat jsou přece jen něčím výjimečné.
Jsou to první "skutečně inteligentní" hodinky s otevřeným operačním systémem od Xiaomi.
Proč hranaté a ne kulaté?
Na počátku vývoje inteligentních hodinek si museli v Xiaomi položit zásadní otázku. Nebyla to otázka, jak budou hodinky vypadat, ale co je bude pohánět. Co bude jejich hlavním hnacím motorem a jak dosáhnout, aby byly skutečně inteligentní a přinesly uživatelům co nejlépe pocity z jejich používání?
V Xiaomi se pro tentokrát rozhodli vytvořit první "skutečně inteligentní" hodinky s populárním operačním systémem od Google.
Aby se však jejich nové hodinky Mi Watch nacházely na jedné linii s ostatními zařízeními Xiaomi, rozhodli se integrovat do operačního systému prvky své oblíbené softwarové nadstavby MIUI, kterou v tomto případě nazvali MIUI pro Watch.
Tímto rozhodnutím se musel následně přizpůsobit celý další vývoj a v neposlední řadě i tvar displeje a celý design hodinek.
Tři důvody čtvercového displeje
první důvod je, že hranatý tvar displeje má při stejné velikosti hodinek větší zobrazovací plochu. Při kruhovém designu chybějící rohy obírají uživatele o množství informací a zobrazovací prostor, čímž je nucen častěji rolovat po displeji.
druhým důvodem je, že na displeji ve tvaru obdélníku jsou všechny informace zobrazovány ve stejné velikosti a stejném tvaru. Při designu ve tvaru kruhu je část informací zobrazována jako kdyby na pozadí v menším fontu, což také nutí uživatele rolovat systémem a před výběrem konkrétní položky se k ní musí nejprve přepracovat.
Obdélníkový displej má blíže ik dlouholetým lidským návykům čtení z papíru ve směru shora dolů a zprava doleva.
Jak třetí důvod v Xiaomi uvedli, že hrany obdélníkového displeje nám pomáhají v orientaci. Při používání je tak směr posuvu ihned jasný, ať už je to shora dolů, nebo zprava doleva či naopak. V praktickém provozu kulatých hodinek je zjevným problémem orientace. Směr není jasný a postrádá indikátor pravého úhlu.
Vývoj systému MIUI for watch nebyl jednoduchý a na jeho tvorbě se podílel speciální tím vývojáře. Některé funkce byly integrovány ze známého MIUI ze smartphonů, a to i díky obdélníkovému tvaru displeje v hodinkách.
Některé prvky softwarové nadstavby zase musely být pracně tvořeny od základů. Prohlédni si náhled na aplikaci počasí a kalendář. Musíme uznat, že si neumíme docela dobře představit jejich design na kulatém displeji.
Ne pouze software, ale i design hraje prim
Samozřejmě, na vývoj inteligentních hodinek nestačí jen software. Vývojáři věnovali nemálo úsilí i na celkový vzhled a dojem. Propracované prvky designu působí příjemně a doslova pohladí zrak.
Obdélníkový displej bude na všech svých hranách zakřivený směrem k okraji, čímž výrazně přispěje k zeštíhlení těla Mi Watch a přidá na jejich atraktivitě. Ochranu tvoří speciální safírové sklíčko, které je extra tvrdé a odolné proti mechanickému poškození.
Samotné tělo Mi Watch tvoří kromě jiných prvků i stylový leštěný rám z nerezavějící oceli. Boční pohled níže nám detailně zobrazuje i multifunkční kulaté tlačítko s jemnými zářezy, které bude podle výrobce velmi oblíbené a vysoce-návykové.
Hodinky Xiaomi Mi Watch budou mít výkonný procesor Qualcomm Snapdragon nosí 3100, a nezávislé moduly pre GPS, NFC, Wi-Fi aj Bluetooth. Vo vnútri bude nezávislý lineárny motor a reproduktor.
Batéria má mať dostatočne veľkú kapacitu na dlhú výdrž a podporovať budú aj virtuálnu eSIM. Mi Watch sú pripravené na oficiálne uvedenie, ktoré je naplánované na 5. novembra / listopadu v Číne.
Článek o představení Mi Watch ti pošleme ihned, jak ho vydáme na web. ?