Společnost Redmi nabízí iv svém portfoliu smartphone s důrazem na mobilní fotografii. je jím Redmi K30 ProZoom, Který se umístil na 10. příčce v žebříčku DxO Mark .
Redmi K30 ProZoom
populární web DxO Mark , Který se zaměřuje na podrobné testování fotoaparátů a dalších atributů v případě mobilních telefonů, nyní přináší svou analýzu tohoto modelu.
Tento model ještě ani neopustil hranice Číny, neznáme globální verzi tohoto smartphonu. Víme však, že aktuální patří mezi 10 nejlepších smartphonů na fotografování. Pojďme se na výsledky podívat o něco podrobněji.
10. příčka v DxOMark
Jak rozeznat tento smartphone? Na první pohled může jít o prakticky identický smartphone s modelem Redmi K30 Pro, Který se v evropské resp. globální verzi prodává s označením POCO F2 Pro. Verze Zoom však nabízí velké vylepšení v podobě optické stabilizace.
Vylepšením si prošel i teleobjektiv, díky kterému je možné zaznamenat skutečně kvalitní fotografie. Redmi K30 ProZoom získal celkem 120 bodů, který přinesl tomuto smartphonu 10. pozici v žebříčku. Umístíte se však až za smartphonem Mi CC9 Pro Premium, Který můžeme v Evropě znát s označením Xiaomi Moje poznámka 10 s přívlastkem Pro.
Pozoruhodný fotoaparát, slabé osvětlení je problém
Ve své analýze objasňuje portál DxO Mark to, že Redmi K30 ProZoom je z fotografického hlediska velmi dobrý smartphone. Jeho hlavní snímač SONY IMX686 s optickou stabilizací vede k vysoce kvalitním snímkům, které často předčí i dražší modely.
Kvalita zoom záběrů nebo s využitím tzv. bokeh efektu byla rovněž působivá a dosahuje dokonalou a stabilní úroveň expozice a barev. Platí to však v takovém prostředí, které je bohaté na okolní osvětlení.
Situace se však dramaticky mění s ubývajícím světlem. Přichází stoupající šum a fotografické vlastnosti nabízejí slabý výkon. Podle analýzy má smartphone špatné zpracování HDR a nedostatky má také panoramatická kamera.
Model Zoom K30 Pro dokáže vyhotovit vskutku zajímavé 4K videa, s rozumnou úrovní okolního hluku a velmi dobrým světlem či úrovní detailů. Negativem je však video v pohybu, kde výsledný záběr ztrácí expozici a zaostření.