společnost Xiaomi 6.4.2020 oslavila své kulaté 10. narozeniny. Součástí oslav je i Mi Fan Festival , Přes který společnost slaví výročí spolu se svými fanoušky.
💣 MUSÍŠ VĚDĚT: Vytvořili jsme místo, kde by neměl chybět žádný Xiaomi fanoušek. Přidej se.
Na počest naší oblíbené značky jsme pro tebe připravili článek o zajímavostech, které si lze předtím nevěděl.
1. Zkratka Mi
Všichni velmi dobře známe tuto zkratku - MI. Nese ji vlajkový řada smartphonů - Xiaomi Mi, Nacházíme ji i při grafické nadstavbě MIUI. Také se nachází také v samotném názvu Xiaomi, Ale i Redmi.
Zkratka MI má rovnou 2 různé významy: „Mobile internet“, Nakolik Xiaomi bylo nejdříve jen internetovou společností bez kamenných prodejen, ale i "Mission impossible", Protože společnost překonala všechny obtíže a přinesly cenově dostupné zařízení pro všechny.
2. Xiaomi Logo
Známé oranžové Xiaomi logo s nápisem MI si už určitě mnohokrát viděl. Co už si asi nevěděl je, že pokud otočíš logo - nápis MI, tak dostaneš čínský znak Srdce, Který znamená srdce.
3. Začátky Xiaomi
Společnost Xiaomi vznikla nedávno - 06.04.2010, Ale přípravy na vznik společnosti začaly již v lednu / lednu roku 2010. Toto je fotka ze založení společnosti, všichni zakladatelé a před nimi kaše z prosa. co možná nevíš, tak Xiaomi v překladu znamená proso.
Společnost se nejdříve zaměřovala na systém MIUI, I když prvotní myšlenka byla vyrobit nejlepší smartphone na trhu za tu nejlepší cenu a propagovat inteligentní telefony po celém světě.
4 Xiaomi Mi 1
První smartphone z dílny Xiaomi přišel až po prvním roce fungování firmy, jeho jméno bylo Xiaomi Mi 1. Uvedení se konalo v Pekingu a na veřejné události v místnosti pro 500 lidí bylo přes 800 lidí.
Xiaomi Mi 1 se prodával pouze za 1 999 jüanů - 260 € / 7 175 kč. Za prvních 22 hodin se prodalo přes 300 000 kusů tohoto telefonu.
5. Xiaomi má vlastního psa
Naše oblíbená firma má i vlastního psa. Během výstavby nové kanceláře se v prostorách pohyboval zatoulaný pes, kterého si později společnost adoptovala. Zaměstnanci mu dali jméno Wang Cai.
Zaměstnanci mu dokonce postavili vlastní boudu a pravidelně se střídají při jeho krmení a venčení.
6. Mitu - maskot
Společnost Xiaomi má svého vlastního maskota, kterým je sympatický zajíc Mitu. Zajac se těší velké oblibě a Xiaomi ho dokonce prodává i jako plyšáků či plastové postavičky.
V poslední době je maskovaný jako množství povolání nebo má spoustu vtipných obleků. Společnost Xiaomi přišla is verzí, která je vyrobena z komponentů Xiaomi smartphonů.
7. Rekord v prodeji
Nové Xiaomi produkty se velmi rychle prodávají - hlavně telefony. Xiaomi drží rekord v prodaných smartphonech za den.
V roce 2015 společnost prodala za 24 hodin až 2 112 010 kusů smartphonů. Společnost tento rekord prolomila 08.04.2015 během Mi Fan Festivalu.
8. Velká “rozbalovací” akce
Společnost Xiaomi zatím naplno nepůsobí v Americe, kde dominuje společnost Apple. Značka se rozhodla zaktivizovat své fanoušky a udělala rozbalovací akci v New Yorku, kde lidé otevíraly takzvané "Mystery boxy", nebo tajemné krabice.
Xiaomi vytvořilo nový světový rekord v otevírání "Mystery boxy", kde svou krabičku otevřelo najednou 703 lidí. V krabičkách se nacházely různé produkty, jako například powerbanky, nabíječky a jiné produkty.
9. Huggies Bara
Jak jsme již výše zmínili, společnost měla problém se zahraničním trhem. Jméno Hugo Barra si už možná slyšel, je to bývalý vysoce postavený představitel společnosti Google.
Od roku 2014 do roku 2017 byl viceprezidentem Xiaomi a pomohl Xiaomi prosadit více na mezinárodním trhu. Je skvělé vidět, že velká jména z jiných technologických společností přecházejí k čínskému Xiaomi a chtějí se podílet na rozvoji této stále mladé společnosti.
10. "Čínský Apple"
Společnost Xiaomi je často přezdívaná jako "čínský Apple ". Obě společnosti mají několik věcí podobných nebo stejných. Xiaomi i Apple mají velkou fanouškovskou základnu po celém světě.
Oba výrobci začínali prodejem přes internet, který později rozšířili o kamenné obchody Mi Store, respektive iStore. Stejně jako dává Apple všude své „i“, tak Xiaomi zase dává všude „Mi“.
Společnosti mají i několik rozdílů, ale mezi hlavní patří marže. Společnost Apple vydělává hlavně na svém hardwaru, jehož hrubá marže je až 60%Naopak Xiaomi má při svém hardwaru maximální marži pouze 5%.
11. Nové obrovské sídlo
Nejnovější zajímavostí je nového obrovské sídlo Xiaomi postavené v roce 2019 ve městě Wu-chan. Celý komplex má 8 struktur a pokrývá plochu 210 000 m2, Projekt stál 2 miliardy yuanů – 260 milionů. € / 7,2 miliard. kč.
Jde o vědecký park, ve kterém se bude vyvíjet umělá inteligence, Xiaomi cloudová služba a různé jiné technologie.
O kterých zajímavostech si už věděl? Do diskuse pod článkem nám můžeš napsat, co tě překvapilo.
Určitě se přihlásit k odběru novinek a pro další zajímavosti o Xiaomi nás sleduj i nadále.